WIZYTA WE WŁOSZECH

Powiększ obraz

 

W trakcie ferii zimowych uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wizycie studyjnej w Katanii, na Sycylii we Włoszech. Realizując projekt „Being young in Europe, being young in education” w ramach międzynarodowego programu Erasmus+ wzięliśmy udział w kolejnym spotkaniu z młodzieżą i nauczycielami z pięciu krajów partnerskich: Austrii, Czech, Niemiec, Turcji i Włoch. Wizyta we Włoszech umożliwiła naszym uczniom i nauczycielom poznanie funkcjonowania włoskiej szkoły partnerskiej, obejmowała zajęcia warsztatowe i prezentacje efektów pracy uczestników projektu oraz obfitowała w różne wydarzenia, wycieczki i atrakcje.

Odwiedziliśmy miejsca znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO takie jak Syrakuzy, Noto, wulkan Etna czy Klasztor Benedyktynów w Katanii. Zobaczyliśmy Taorminę – jedną z najbardziej kultowych miejscowości turystycznych na Sycylii oraz braliśmy udział w pięknym sycylijskim karnawale w Acireale. W trakcie naszego pobytu w Katanii odbywały się uroczystości związane z Festa di Sant’Agata czyli świętem patronki miasta Katania. Obchody były huczne, kolorowe i  przepełnione duchem religijnym. Czas spędzony wspólnie z uczniami i nauczycielami szkoły „Galileo Ferraris” oraz rodzinami goszczącymi był bezcenny. Mogliśmy poznać kulturę, zwyczaje i historię Włoch, spróbować lokalnych specjałów oraz doświadczyć sycylijskiego klimatu i gościnności. Była to również kolejna okazja do doskonalenia umiejętności językowych oraz szansa na ponowne spotkanie z przyjaciółmi. Dziękujemy gospodarzom wizyty za zorganizowanie wspaniałego pobytu i niezapomniane wrażenia!

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz filmu:   youtu.be/So4xQKE0F20