Wycieczka do Zatorlandu

W maju klasa 1A wybrała się na wycieczkę do Zatorlandu.

Zatorland to nie tylko słynny park Ruchomych Dinozaurów. Zatorland to również Park Owadów, Park Mitologii, Park Bajek i Stworzeń Wodnych oraz Lunapark. Zatorland to świetnie miejsce z mnóstwem atrakcji.

Zaczęliśmy od Lunaparku, gdzie znajdowały się  gokarty, plac zabaw, różne karuzele np. „Rekin”,  kolejka wesoły pociąg, strzelnica, ogromna zjeżdżalnia, trampolina, kulkoland, salon gier.

Po wyczerpującej zabawie zjedliśmy obiad i każdy mógł sobie kupić kolorowego loda.

Później odwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów.

Weszliśmy do lasu, w którym żyją dinozaury. Jedne są malutkie, a inne olbrzymie. Większość z nich się ruszała  i wydawała  dźwięki, niektóre sikały na turystów, aż strach pomyśleć, co by było, gdyby  te zwierzęta żyły obecnie na Ziemi.

Następnie zwiedziliśmy Park Owadów,  gdzie zobaczyliśmy olbrzymie, wielkości człowieka owady,  ruszające się i wydające  dźwięki. Zwiedziliśmy także dom postawiony do góry nogami – niesamowite wrażenia.

Kolejnym etapem zwiedzania  Zatorlandu był Park Mitologii znajdujący się na malowniczym stawie. Odbyliśmy niezapomniany rejs gondolą, w trakcie której dzieci poznały mitologicznych bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej.

Wycieczka udała się znakomicie, przez cały czas mieliśmy doskonałą pogodę. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.