Pamięć o dyrektorach, nauczycielach i wychowankach III LO im. Bolesława Prusa

Powiększ obraz
 
We wtorek 30 października br. przedstawiciele klas ósmych szkoły podstawowej, trzecich gimnazjum oraz pierwszej liceum zapalili znicze na grobach dyrektorów, nauczycieli i wychowanków III Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa. Jak co roku, w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych, grupa uczniów naszej szkoły udała się z wizytą na sosnowieckie cmentarze. Delegacje klas, pod opieką Pani wicedyrektor Jolanty Kamińskiej-Sroki i prof. Leszka Śliwińskiego oraz gościem – emerytowaną nauczycielką j. rosyjskiego w naszej szkole P. prof. Krystyną Narską odwiedzili miejsca pochówku ŚP. dyrektorów Piotra Chylaka, Tadeusza Augustyńskiego, Zdzisława Marcinkowskiego, Włodzimierza Barana; nauczycieli: Doroty Jarosińskiej, Teresy Grondal, Marii Kraus, Krystyny Palusińskiej, Bogdana Kalabińskiego, Jacka Kuca, Piotra Żura.
100 rocznica odzyskania niepodległości jest najwłaściwszym czasem by dłużej zadumać się nad grobami wychowanków III LO walczących za Niepodległą: Witolda Dobrowolskiego i poległych Kawalerów Orderu Virtuti Militari: Władysława Gębskiego i Wacława Stacherskiego. Znicz został także zapalony na grobie, tragicznie zmarłego w ubiegłym roku, nauczyciela i wychowana Naszej Szkoły ŚP. Piotra Przybyla.