View e-Privacy Directive Documents

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 to sosnowiecka szkoła, w skład której wchodzą Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 18 i III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Bolesława Prusa. Dwupiętrowy budynek bez barier architektonicznych usytuowany jest w sąsiedztwie parku miejskiego im. Leona Kruczkowskiego oraz niedalekiej odległości od centrum miasta.
Szkoła ma już ponad 100 letnią tradycję i cieszy się popularnością w środowisku lokalnym. Wysoko wykwalifikowana kadra nowocześnie kształci młodzież, dobrze przygotowując do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych.
Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz działania na rzecz innych w prężnie działającym już od ponad 10 lat Klubie Wolontariatu. Nauczyciele dbają o wszechstronny rozwój osobowości i wartości swoich uczniów. Absolwenci doskonale radzą sobie w dorosłym życiu.
Zarówno w gimnazjum jak i liceum tworzymy klasy sportowe, w których piłkarze nożni, siatkarki, lekkoatleci i pływacy godzą zdobywanie wiedzy z wielogodzinnymi treningami pod okiem wykwalifikowanych trenerów. W rozwijaniu sportowych pasji pomaga niewątpliwie basen, siłownia oraz pełnowymiarowa sala gimnastyczna.
Do dyspozycji wszystkich uczniów jest nowoczesna baza dostosowana do wymogów kształcenia: 12 sal posiada tablice interaktywne, co zapewnia wprowadzenie wszystkim klasom nowatorskich metod nauczania, pracownie przedmiotowe z dostępem do Internetu, pracownie informatyczne, bibliotekę i czytelnię multimedialną, gabinet lekarski oraz stołówkę. Pomocne są również indywidualne szafki dla uczniów, które ułatwiają codzienne szkolne życie.
Angażujemy się w europejskie programy Comenius i Erasmus+. Nasi uczniowie poznali wiele europejskich miast i ich kulturę w ramach wymiany międzynarodowej. Mieli również możliwość uczenia się języków mniej popularnych: węgierskiego i tureckiego dzięki asystentom goszczącym w naszej szkole.
Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwa system monitoringu.