LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

 

 

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymał wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 60 000,00 zł.
Do dnia 16.03.2022 wydano 60 000,00 zł na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

1.Spectrum PLA 1kg MIX
2.ZORTRAX M200 Plus Drukarka 3D
3.Notebook HP 250 G8 15,6 FHD/i3-1005g/8GB/SSD
4.Zestaw FORBOT Mistrz Arduino Mikrokontroler
5.Stacja lutownicza 2 w 1 hotair ATTEN AT-8586
6.Kamera SONY HDR-CX405B czarny
7.Statyw fotograficzny 170 cm KF Concept
8.Mikroporty Zestaw bezprzewodowy Comica CVM-WM 100
9.Zestaw lamp studyjnych i akcesoriów
10.Mikrofon kierunkowy RODE-Go
11.Gimbal Moza AirCross+ Uchwyt Plecek
12.Nikon Aparat D5600 + Obiektyw AF-P 18-55 VR
13.Creality CR- Scan 01 3D Skaner 3D

NASZA NAUKA DRUKU NA DRUKARKACH 3D