Aktualności

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem wydarzenia było promowanie czytelnictwa oraz pokazanie, że czytanie książek może być ciekawą i wartościową formą spędzania czasu. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki, czytały, dzieliły się informacjami o bohaterach i polecały książki kolegom oraz koleżankom. Z dużym zaangażowaniem i radością przystąpiły do rozwiązanie zadań, prezentując swoją bogata wiedzę na temat literatury dziecięcej.
Serdecznie dziękujemy pani Iwonie za zorganizowanie akcji i stworzenie radosnej atmosfery. To dzięki Pani biblioteka jest miejscem, które chętnie odwiedzamy.

Uczniowie aktywnie spędzają czas nad Bałtykiem, korzystając z pięknej pogody i licznych atrakcji. Nie zabrakło spacerów brzegiem morza, zabaw na plaży, kąpieli w morskich falach oraz wspólnej integracji. Podczas pobytu odwiedziliśmy również Kołobrzeg, poznając jego najciekawsze miejsca i atrakcje.
Każdy dzień dostarcza nam wielu radosnych chwil, niezapomnianych wspomnień i nowych doświadczeń. Serdecznie pozdrawiamy całą społeczność szkolną z nadmorskiego Mrzeżyna! 🌞🏖️🌊

 
Dzisiaj uczniowie klas 1 i 4 naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w wyjątkowej lekcji pokazowej promującej Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Kobiet, które we wrześniu odbędą się między innymi w Sosnowcu. Turniej zgromadzi najlepsze młode piłkarki z całego świata, a nasze miasto będzie jednym z gospodarzy tego prestiżowego wydarzenia. 
 
Podczas spotkania uczniowie poznali ciekawostki dotyczące kobiecej piłki nożnej, dowiedzieli się więcej o nadchodzących mistrzostwach oraz aktywnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach i konkurencjach sportowych. Nie zabrakło również rozmów o zasadach fair play, współpracy w drużynie oraz znaczeniu aktywności fizycznej w codziennym życiu.
 
Lekcja była doskonałą okazją do promowania sportu wśród najmłodszych oraz zachęcenia dzieci do kibicowania zawodniczkom podczas wrześniowych rozgrywek. Dziękujemy organizatorom za inspirujące spotkanie i sportową atmosferę.
 
Trzymamy kciuki za sukces Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania!
Łukasz Nadolny
 
Dobiegła końca nasza przygoda z ogólnopolskim programem „Psia Lekcja”, prowadzonym przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom.
 
W trakcie projektu uczniowie klas 1B i 2A uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznawali zasady bezpiecznego kontaktu z czworonogami, uczyli się odpowiedzialności oraz budowali świadomość, jak mądrze i bezpiecznie nawiązywać relacje ze zwierzętami. 🐶❤️
 
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, udało nam się zebrać pieniądze, które przekazaliśmy na działalność Stowarzyszenia. To piękny przykład tego, jak wspólnymi siłami możemy pomagać i wspierać wartościowe inicjatywy.
Paulina Cywińska i Wioletta Różyc

Po raz kolejny, jak co roku, w naszej szkole odbył się egzamin na Kartę rowerową

Gratulujemy zdanego egzaminu 

 

Pozdrawiamy serdecznie z zielonej szkoły w Mrzeżynie! 🌊☀️ Zamierzamy spędzić czas aktywnie, poznać nadmorską przyrodę i świetnie się bawić.
 
 Przesyłamy wszystkim gorące pozdrowienia!

Klasy pierwsze i drugie wybrały się w minioną środę na fantastyczną wycieczkę do parku rozrywki Twinpigs w Żorach. 🎡🎢
Uczniowie korzystali z miejscowych atrakcji. Był czas na karuzele, park linowy, kino 5d, karmienie zwierząt, a dla odważnych nawet na wizytę w domu strachów. ☺️👻
Uczniowie uczestniczyli również w grze terenowej, ich zadaniem było schwytanie kowboji.
Naszą wyprawę na Dziki Zachód zakończyło ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.
To był wspaniale spędzony dzień! ☺️☀️
Paulina Cywińska

W ten weekend nasze młode uczennice rywalizowały w Pucharze Prezesa PZG w Szamotułach. W zawodach wzięło udział aż 98 zawodniczek z całej Polski.

W kategorii rocznika 2017:
🥉 3. miejsce zajęła Varvara Kravchenko
W układzie tanecznym Varvara Kravchenko zajęła 6. miejsce.

Gratulacje również dla Aleksandry Banach która zdobyła  cenne doświadczenie podczas rywalizacji. 👏

Podczas zawodów dziewczynki miały również okazję wystartować w układzie z maczugami, zaliczając swoje pierwsze starty z tym przyborem. Osiągnęły następujące wyniki:

🥉 3. miejsce – Varvara Kravchenko
🏅 7. miejsce – Aleksandra Banach

Serdeczne gratulacje👏🏼
Jesteśmy z Was bardzo dumni! 💙🤍💙

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Zuzia Solejdowicz vel Solejda, Dominika Cuber, Jakub Mateusiak i Kazik Kozik zostali laureatami miejskiego konkursu plastycznego „Razem tworzymy teatr”. Jury brało pod uwagę samodzielność, estetykę wykonania pracy oraz pomysłowość. W konkursie nie zostały przyznane I,II i III miejsca. Z uwagi na wysoki poziom prac konkursowych przyznano wybranym laureatom wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Naszym laureatom gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów !!!

Nasza szkoła z zaangażowaniem uczestniczy w projekcie „Ty też się liczysz”. 
 
Nie mogło nas zatem zabraknąć podczas inauguracji tej ważnej inicjatywy. 
 
Nasi delegacji, klasy III i VI SP  mieli okazję zaprezentować efekty naszej pracy i wymienić się doświadczeniami z przedstawicielami innych szkół.
 
Dziękujemy za zaproszenie i możliwość wspólnego działania na rzecz młodego pokolenia. 💙💚

Do góry