Aktualności

W wielką radością informujemy o awansie naszej szkolnej drużyny  w rozgrywkach piłki nożnej do zawodów wojewódzkich. Dziś w kategorii wiekowej – Igrzyska Dzieci ograliśmy 2 najlepsze szkoły z Jaworzna w stosunku 14:1 i 14:2. Reprezentacja naszej szkoły to: Jaworski Jakub, Machnik Artur, Baran Antoni, Wieczorek Stanisław, Bebel Dominik, Latos Szymon, Jarecki Igor, Plebanek Adam i Hanytkiewicz Kacper. Opiekun drużyny Grzegorz Janus. Gratulujemy sukcesu i liczymy na jak najlepszy występ w zawodach rangi wojewódzkiej.

 

Nasza szkoła wzięła udział w lidze lekkoatletycznej, uczniowie uczestniczyli w następujących konkurencjach:

– bieg na 100m (IV miejsce),
– skok w dal (II miejsce),
– bieg na 600m (II miejsce),
– bieg na 1000m (III miejsce),
– pchnięcie kulą (III miejsce),
– sztafeta 4x100m (II miejsce).
Jako szkoła zostaliśmy sklasyfikowani na 5 miejscu. 
 
Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7A: Dudka Karol, Herman Przemysław, Klima Mateusz, Siuda Dominik, Sroka Marcel, Tokarski Marcel, Węglarczyk Michał, Ziółkowski Alan, Zubek Marcin.
 
 
16 maja 2024r. klasa IIA liceum uczestniczyła w warsztatach terenowych 
w ramach projektu „Transformersi- edukacja na rzecz zielonej transformacji 
i zachowania kultury górniczej w regionie”. Uczniowie odwiedzili muzeum „Kopalnia Wiedzy o Cynku” i odbyli przejazd krajobrazowy do Olkusza. Następnie zobaczyli pustynię Błędowską w punkcie widokowym Róża Wiatrów.
Daniela Dębicka
 

„Tylko dzięki przygodom ludzie osiągają sukces w poznaniu samych siebie, odnajdując sami siebie.” –
cyt…Andre Gide
I tak, nasi najmłodsi uczniowie SP chcąc poznać samych siebie wyruszyli na 3 – dniową wycieczkę ,
można powiedzieć survivalową … bo dla co niektórych poraz pierwszy…
bo musieli zmierzyć się z naturą, ze swoimi umiejętnościami, z samodzielnością oraz pokonać swoje złe
emocje/strach/ lęk , a wyzwolić pozytywną energię do świata otaczającego .
Uczniowie uwierzyli w siebie, nauczyli się współpracować ze sobą, co udowodnili na każdym etapie
wycieczki – wycieczka górska-piesza na Górę Żar – punkt widokowy/ rowerki wodne po akwenie
międzybrodzkim/ gry zespołowe/ gry terenowe a dokładniej…
Archery Tag i Bumper Ball
Arena Gladiatorów i Byk Rodeo
Smart Quiz i Music Quiz
Arena Sumo i Bramka celnościowa etc…
Oprócz powyższych atrakcji integracyjnych uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w lekcji chemii oraz
fizyki co nieco, a mianowicie w pokazie zastosowania Ciekłego Azotu – poznali zastosowanie tejże
substancji oraz mieli możliwość wzięcia udziału w doświadczeniach z Ciekłym Azotem – wszyscy byli
pod wielkim wrażeniem.
Będąc w górach oczywiście nie mogło obyć się bez Pokazu Góralskiego – uczniowie poznali nieco
zwyczaje i tradycje góralskie , mieli możliwość wzięcia udziału w karaoke po góralsku tzw. Biesiadzie
Góralskiej– zabawy co nie miara – język góralski przypadł im do gustu , bo piosenki jeszcze nucili w
drodze powrotnej.
Oczywiście na zakończenie wyjazdu ognisko/grill – a po niej dyskoteka !!!
Przyjemne z pożytecznym …
Ps. Podobno już są plany na kolejny wyjazd…

Tu nie chodzi o ratowanie naszej planety. Chodzi o ratowanie nas samych.”

David Attenborough

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.”

Albert Einstein

WYNIKI KONKURSU PRZYRODNICZO-PLASTYCZNEGO DLA DZIECI

I MŁODZIEŻY z okazji obchodów DNIA ZIEMI.

Ziemia- to nasz raj.”

W kategorii uczniowie SP 48 wyróżniono plakaty następujących uczniów:

I miejsce AMELIA TRZCIŃSKA (kl. 2b SP 48)

II miejsce KATARZYNA PIEKORZ (kl. 6a SP 48)

III miejsce WIKTORIA MIŁEK (kl. 6a SP 48)

W kategorii uczniowie III LO plakaty następujących uczniów:

I miejsce KLAUDIA KOPACZ (kl. 1cl)

II miejsce ALEKSANDRA CIKALSKA (kl. 1cl)

III miejsce JAKUB MUSIAŁ (kl. 3bl)

W kategorii komiks wyróżniono prace następujących uczniów:

I miejsce MAGDALENA KOZERA (kl. 1cl III LO)

II miejsce ANNA DALAK (kl. 1cl III LO)

III miejsce ZUZANNA PATRZAŁEK (kl. 2cl III LO)

W kategorii zdjęcie wyróżniono prace następujących uczniów:

I miejsce MARCIN ZUBEK (kl. 7ap SP 48)

II miejsce EMILIA BUSZCZYK (kl. 4ap SP 48)

III miejsce ANTONI BARAN (kl. 5ap SP 48)

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

Jury w składzie:

mgr Jolanta Kamińska- Sroka

mgr Ewa Mazur

mgr Beata Przybyła

mgr Ewa Jurkiewicz- Dłutek

Dziękujemy wszystkim,

którym los naszej Ziemi nie jest obcy i wykonali piękne prace konkursowe!!!

Organizatorzy.

 

W kwietniu klasa IIA liceum wzięła udział w dwóch warsztatach terenowych 
w ramach projektu „Transformersi- edukacja na rzecz zielonej transformacji 
i zachowania kultury górniczej w regionie”. 15 kwietnia uczniowie odbyli wycieczkę do Bytomia raz Rudy Śląskiej celem zobaczenia jak przebiega rewitalizacja terenów górniczych oraz hałd. 30 kwietnia uczniowie poznali przebieg potoku o nazwie Rawa na terenie Katowic, Świętochłowic oraz Mysłowic który jest dopływem Brynicy. 
 

Sukcesy pozaszkolne…
Lena Famuła , klasa IIb SP w miniony weekend zajęła
1 miejsce street dance, mini formacje do lat 8 – New Era Dance Festival
oraz
2 miejsce – mini formacje do lat 8 – Ogólnopolski Festiwal Tańca
Nowoczesnego "Wrocławskie Talenty" ŚLĄSK 2024.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

W ten weekend nasze uczennice mogą pochwalić się bardzo udanym udziałem w XIX Ogólnopolskim Turnieju Beskidów w gimnastyce artystycznej!😍🏆 Nasze dziewczynki zajęły następujące miejsca:
Zuzanna Zynek 2015 A-🥇miejsce 👏
Zlatoslava Dubovyk 2014 A-🥇miejsce 👏
Karolina Mrozek 2013 A-🥉miejsce 👏
Matylda Radwan 2013 A -4 miejsce 🎉
Gratulujemy naszym zawodniczkom dobrych występów
i pracujemy dalej💪🏻🤸🏻‍♀️
Anastasiia Bryk

Do góry