Ogólnopolski Program „Nauka w Plecaku” pt. „Wirtualne podróże”

SP 48 Mistrzostwa Sportowego

przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do projektu edukacyjnego ,

Ogólnopolski Program „Nauka w Plecaku” pt.  „Wirtualne podróże”

Projekt  zakłada  kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi, poprzez poznanie  geografii, przyrody, funkcjonowania społecznego i kultury różnych części świata. Klasa II B SP 15.09 rozpoczęła                   od poznawania zakątków Polski i wybrała się na wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską.                 I tak… Wyruszyła na wycieczkę od neolitu po współczesność, która wiedzie szlakiem warowni ogrodzienieckich.  Uczniowie zwiedzili gotycko-renesansowy zamek, drewnianą słowiańską osadę na Górze Birów, jaskinię u stóp Birowa – schronienie człowieka pierwotnego oraz bunkry poniemieckie z 1944 roku przy Suchym Połciu, wzgórzu stanowiącym doskonały punkt widokowy na zamek.

Uwieńczeniem całej podróży było ognisko dla zmęczonych podróżników , a punktem kulminacyjnym na „podładowanie baterii”  ogrodzieniecki park rozrywki … 

 „Szkoła Mistrzostwa Sportowego” to nie tylko NAZWA jak widać … to uczniowie gotowi podejmować trudne wyzwania ale także zdobywać nowe doświadczenia życiowe.

  Polecamy !!!

  Klasa II SP

Z wychowawcą Sylwia Jedziniak