Współpraca z Akademią WSB w Sosnowcu

W dniach 8.11 – 10.12. 2021r. klasy licealne 1-3 uczestniczyły w bloku wykładów i zajęć praktycznych organizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W ramach spotkań uczniowie wysłuchali wykładu on-line pt.: “Wpływ jedzenia śmieciowego i cukrów na nasz organizm”. Licealiści poznali wartości zdrowego odżywiania oraz wkroczyli w świat rozwagi nawyków żywieniowych.

Przybliżony został również temat grzybicy. Społeczność szkolna poznała przyczyny, objawy oraz metody profilaktyki tej choroby.

Klasy uczestniczyły w warsztatach dot. podstaw makijażu, które odbyły się na terenie uczelni WSB. Uczniowie nauczyli się estetyki makijażu oraz poprawności jego nakładania. Zajęcia rozpoczęły się zaprezentowaniem technik makijażu przez doświadczonych wykładowców.

Kolejny z ciekawych wykładów dotyczył mitów i faktów nt. trądziku. Była to cenna lekcja dla młodzieży. Nauczyli się na niej jak dbać o stan skóry.

Temat następnego wykładu dotyczył mikroodżywiania i jego wpływu na skórę oraz zdrowie. Był on pogłębieniem wiedzy uczniów o znanych im kosmetykach. Dowiedzieli się jak poprawnie dobrać dla siebie odpowiedni produkt. Poznali skład korzystnych i niekorzystnych kremów oraz nauczyli się je odróżniać.

W ostatnim dniu spotkań odbyły się wykłady dotyczące pielęgnacji ust i dłoni zimą oraz kosmetyków, które można samemu uzyskać w domu.

Cykl spotkań poszerzył wiedzę licealistów na temat kosmetologii. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z nowej, przydatnej w życiu wiedzy. Z niecierpliwością wyczekujemy na kolejne owocne spotkania we współpracy z WSB.

zdjęcia z WSB

Przygotowała Karolina Grządziel kl. 3c LO (4 )