Tenis stołowy półfinał wojewódzki

W dniu 25.10.2022r. nasza szkoła reprezentowana przez uczniów LO w składzie: Zabielny Jakub
i Figura Maciej, wzięła udział w rozgrywkach półfinałów wojewódzkich szkół ponadpodstawowych
w tenisie stołowym, które odbyły się na hali sportowej w Milowicach.
Organizatorem turnieju było miasto Sosnowiec, a nad przebiegiem gier czuwał Trener tenisa
stołowego Prezes klubu UKS „Huragan” Sosnowiec – mgr Stanisław Szydło.
W obu kategoriach udział wzięły 4 drużyny – mistrzowie swoich rejonów. Nasza drużyna w kategorii
męskiej zajęła 3 miejsce wygrywając po zaciętym boju pierwszy mecz 3:2. Niestety pozostałe dwa
mecze przegraliśmy choć po walce. Jednak biorąc pod uwagę, że we wszystkich pozostałych
drużynach byli zawodnicy trenujący w klubach to i tak Nasi „zawodowi amatorzy” spisali się na
medal!!! Drużyny które zajęły dwa pierwsze miejsca będą reprezentować nasz rejon w finale
wojewódzkim. Opiekę na zawodach nad zawodnikami sprawował mgr Krystian Jawień.