Jesteś tutaj:

Dzień: 2026-06-18

Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, które
poprowadził dla nich Przemysław Bartos w ramach projektu Przyroda bez granic. Pan
Bartos jest autorem bloga i fanpage’a Przyroda dla Sosnowca, laureatem wielu liczących się
nagród. Jest również ekspertem ds. ochrony środowiska, edukatorem ekologicznym, a także
autorem projektów i ścieżek edukacyjnych. Głównymi bohaterami naszego spotkania były
ptaki, owady i ssaki z naszego otoczenia. Dzieci usłyszały ciekawostki o biedronce
siedmiokropce i jeżu, a także dowiedziały się w jaki sposób obrączkuje się pisklęta.
Z wielkim zaangażowaniem uczniowie przyporządkowywali pisklęta do dorosłych
osobników. Zadanie był trudne, ale świetnie sobie z nim poradzili! Była to nie tylko nauka,
ale przede wszystkim świetna zabawa. Udowodnili również, że potrafią wspólnie pracować.
W grupach przygotowali prace – Dbamy, chronimy i troszczymy się o naszą planetę!
Powinniśmy pamiętać o tym, że przyroda jest całością naturalnego świata, a my jesteśmy jej
częścią.
Wioletta Różyc

 Z dumą i wielką radością informujemy, że uczeń klasy 7a Dawid Krzysztoń zdobył WYRÓŻNIENIE w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Otulamy Cierpienie Płaszczem Miłości”, którego organizatorem było Hospicjum Sosnowieckie im. św Tomasza Apostoła w S-cu. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania i pobudzanie świadomości na temat działalności Hospicjum oraz motywowanie do rozwijania pasji artystycznych. Wręczenie nagród odbyło się 17 czerwca podczas uroczystości zakończenia XVIII Marszu Nadziei. Serdecznie gratulujemy Dawidowi wspaniałego sukcesu 👏👏👏To dla nas ogromny powód do dumy 💗 Joanna Paszta

Do góry