Jesteś tutaj:

Rok: 2026

W piątek zaprosiliśmy do naszej szkoły sześciolatki z pobliskiego przedszkola „Słoneczka”. Gospodarzem spotkania była kasa 3b, która bardzo ciepło przyjęła młodszych kolegów. W czasie zajęć dzieci pracowały w grupach tworząc plakat związany z Układem Słonecznym. Współpraca przebiegała w milej i twórczej atmosferze, a wszystkie dzieci wykazały się pomysłowością i zaangażowaniem.

W godzinach popołudniowych zaprosiliśmy wszystkie dzieci, które chcą rozpocząć naukę w naszej szkole tym razem z rodzicami. Na gości czekali trenerzy, którzy poprowadzili pokazowe treningi z piłki nożnej, pływania oraz gimnastyki artystycznej. Przyszłe wychowawczynie klas pierwszych spotkały się z rodzicami i zaprezentowały ofertę edukacyjną szkoły. 

Mamy nadzieję, że Wam się podobało i że spotkamy się już niebawem na testach sprawnościowych. 

Dziś w naszej szkole odbył się wyjątkowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Haliny Poświatowskiej 🌿📖

Było to spotkanie pełne emocji, wrażliwości i pięknego słowa. Uczestnicy zachwycili nie tylko doskonałą pamięcią, ale przede wszystkim niezwykłą interpretacją poezji – delikatnej, poruszającej i bardzo osobistej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział, nauczycielom za przygotowanie młodych artystów, a jury za wnikliwą ocenę wystąpień 👏

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom – każdy z Was stworzył dziś wyjątkową atmosferę, którą na długo zapamiętamy 💚

Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń!

Wiosna, Wiosna, tak piękna, radosna, słoneczna, pachnąca, przyrodą kwitnąca… W naszej szkole zapanował iście wiosenny klimat dzięki pracom artystycznym, które zostały wykonane przez naszych uczniów na zajęciach plastycznych. Brawo młodzi artyści !

KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY Z OKAZJI WIELKANOCY
🐣Zadaniem uczestników jest wykonanie kartki wielkanocnej lub pocztówki w języku angielskim zawierającej: elementy graficzne (np. Easter Bunny, chicks, eggs, flowers) oraz krótkie życzenia.

Termin składania prac: 30 marca u nauczycieli j. angielskiego.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia! 🍀

Świetna wiadomość !!! Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy – Dominiki Cuber, która zajęła zaszczytne II miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Walentynkowym „Miłość dodaje nam skrzydeł” w kategorii: praca plastyczno – techniczna. Dominika wykazała się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, którą doceniło jury konkursowe. Gratki Dominiko!!! Życzymy dalszych sukcesów 🙂

Liga klas pierwszych wyszła znakomicie, aż 10 osób wypełniło minimum na dystansie 25 metrów stylem dowolnym z czego Trenerka jest bardzo dumna.
Wśród dziewczynek najwyższe miejsce na podium zajęła Patrycja Bielawska, na drugim miejscu uplasowała się Łucja Wysocka. Wśród chłopaków najszybszy okazał się Antoni Pietrasik, miejsce drugie zajął Damian Głowacki a trzeci był Tobiasz Leszczyński.
Gratulacje 🙂
 
Aż 100 metrów stylem zmiennym miała do pokonania klasa IV pływacka na marcowej „Lidze klas”. Na najwyższym miejscu podium uplasowała się Liliana Kątlowska, która wypełniła minimum na powyższym dystansie, miejsce drugie zajęła Milena Duda, a miejsce trzecie Amelia Sagan. 
Wśród chłopaków najszybszy okazał się Oktawian Natkaniec, miejsce drugie zajął Adam Skoropacki, a trzecie Leon Kostrzewa.
Serdeczne gratulacje.

Uczniowie i uczennice klasy Ia i IIa uczestniczą w Projekcie „Pierwszy krok w Kosmos”.
Projekt jest realizowany przez Województwo Śląskie, w imieniu którego działa Departament
Projektów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz
Planetarium-Śląski Park Nauki.
Celem projektu jest upowszechnianie pozalekcyjnych form edukacji przy wykorzystaniu
potencjału Planetarium, wspieranie równego dostępu do wysokiej pozaszkolnej edukacji,
kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów klas 1-3 poprzez realizację specjalnej ścieżki
edukacyjnej dla dzieci znajdujących się na wczesnym etapie edukacji. Piłkarze i gimnastyczki
zrealizowali pierwszy moduł „Rakietą w Kosmos”. Dowiedzieli się czym i jak daleko jest
kosmos, jak działa grawitacja, a także z jakich elementów zbudowana jest rakieta. Podczas
zajęć znaleźli wiele odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Duże zainteresowanie wzbudził film
– start rakiety. Kolejne moduły przed nami…..
Wioletta Różyc

Czworo uczniów naszej szkoły z klas 1-3 wzięło udział w Miejskim Konkursie Logopedycznym „Kreatywna pomoc logopedyczna „. Prace jakie wykonali nasi uczniowie zdumiały jury swoją pomysłowością.
🥇Miejsce 1: Adam Lis – klasa 1B
🥈 Miejsce 2: Martyna Rączka – klasa 1B
🥉 Miejsce 3: Antoni Wydmański – klasa 3B
🏆 Wyróżnienie: Filip Palus – klasa 3A
Serdecznie gratulujemy!
Agnieszka Zawiślak, Paulina Cywińska

 

 

Nasz kolejny wirtualny podopieczny to LAOS 68/2026. W sosnowieckim schronisku
przebywa od 17.02. To wesoły, młody piesek, którego ktoś porzucił i przywiązał pod
dyskontem spożywczym. Liczymy, że podobnie jak Lotka szybko znajdzie prawdziwy i
kochający dom na zawsze.
Klasa IIa z wychowawcą

Do góry