Jesteś tutaj:

Rok: 2026

Jakie studia wybrać, żeby z nich nie zrezygnować? Jak określić własne słabe i mocne strony?
Jak zrozumieć swoje predyspozycje zawodowe? Odpowiedzi na te pytania poszukiwaliśmy na zajęciach z doradztwa zawodowego, które odbyły się w naszej szkole i w Akademii Humanitas. Spotkania prowadziła wykładowczyni Akademii, a uczestniczyli w nich uczniowie klasy IVa (tegoroczni maturzyści) i klasy IIIa. Uczniowie klasy czwartej dodatkowo zapoznali się z techniką opracowania tabeli SMART, która pozwala zaplanować naukę do matury. Warsztaty z doradztwa zawodowego z pewnością pomogą naszym uczniom podjąć najlepsze decyzje dotyczące wyboru kierunku dalszego kształcenia.

Po trzech długich i bardzo stresujących dniach rywalizacji zakończyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce artystycznej .

🎯 Kwalifikację zdobyły :
👉 Matylda Radwan
👉 Maja Banasiak
👉 Karolina Mrożek

💪 W rywalizacji drużynowej – spośród 37 zespołów – nasza drużyna w składzie:
✨ Zlatoslava Dubovyk
✨ Karolina Mrożek
✨ Matylda Radwan
zajęła wysokie 7. miejsce!

👏 Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenerów 👏🏼Jesteśmy z Was bardzo dumni!🩷
🚀 Trzymamy kciuki za kolejne starty

Uczennice klasy 2a były w Mediatece na Lekcji w kinie. Dowiedziały się, czym są dobre
maniery i dlaczego są ważne. Przekonały się, dlaczego warto mówić „proszę”, „dziękuję”
i „przepraszam”. Zobaczyły, że dobre słowa ułatwiają wspólną zabawę i pomagają się
dogadać. Zrozumiały, że ważne jest nie tylko co mówimy, ale też w jaki sposób. Odkryły, że
każdy dzień może być dobry, gdy zaczniemy go od „dzień dobry”. Upewniły się, że dobro
wraca, a życzliwość bywa zaraźliwa. Obejrzały również zimową opowieść inspirowaną
baśnią H. Ch. Andersena „North”. Była to poruszająca opowieść o przyjaźni, poświęceniu
oraz umiejętności pokonywania strachu.
Wioletta Różyc

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w  etapie eliminacyjnym  jednego z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce ⚽️
 
Z ogromną radością informujemy, że:
👏 klasa 1a SP w kategorii U-8
👏 klasa 3a SP w kategorii U-10
z powodzeniem przeszły eliminacje wstępne! 💪
 
Nasi uczniowie pokazali wielkie zaangażowanie, ducha walki oraz prawdziwą radość z gry. Na boisku nie zabrakło emocji, współpracy i sportowej pasji ❤️⚽️
 
Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych zawodników – dali z siebie wszystko i zasłużenie awansowali do kolejnego etapu!
 
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 🍀🏆⚽️

W dniu 15.04 młodzież klas trzecich naszego liceum miała wyjątkową przyjemność uczestniczyć w Dniu Słowiańskim „SLAVDAN” 😊 zorganizowanym przez Wydział Humanistyki Filologii Słowiańskiej i Bałkanistyki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu 🏫.

To był dzień pełen wrażeń! ✨
Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych wydarzeniach o charakterze edukacyjnym i kulturowym 📚🌐. Program obejmował interesujące wykłady przybliżające historię, tradycje oraz współczesność krajów słowiańskich 🏛️.

Młodzież miała niecodzienną okazję wziąć udział w warsztatach kulturowych i językowych 🗣️, podczas których poznawała podstawy języków: czeskiego, chorwackiego, macedońskiego oraz zwyczaje wybranych narodów, takich jak: Bułgaria, Czechy, Słowenia, Macedonia i Chorwacja 🌍.

W trakcie wydarzenia zorganizowano różnorodne quizy i konkursy 🧠🎯, które pozwoliły uczestnikom sprawdzić swoją wiedzę oraz zdobyć nagrody 🏆.

Szczególnym sukcesem było zwycięstwo uczniów naszego liceum 🎉👏:
Emilii Wicińskiej z klasy 3f, Yevy Kovtun i Mai Knapik z klasy 3b oraz Alana Jakubowskiego z klasy 3a 🧑‍🎓 w konkursach z języka czeskiego i chorwackiego oraz w konkursie z wiedzy o Macedonii i o kulturze oraz zwyczajach Chorwacji.

Ważnym elementem dnia był poczęstunek inspirowany kuchnią krajów bałkańskich 🍽️🥗, dzięki któremu uczniowie mogli poznać smaki charakterystyczne dla tego regionu 😊.


Dzień Słowiański był cennym doświadczeniem 🌟, które poszerzyło wiedzę uczniów oraz wzbudziło zainteresowanie kulturą i językami krajów słowiańskich 🌍🗣️.

Zespół Języków Obcych 💬

Klasa 3b wzięła udział w wyjściu do biblioteki w ramach projektu czytelniczego oraz z okazji
zbliżającego się Dnia Książki. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą
bibliotekarza oraz dowiedzieć się, na czym polega jego codzienna działalność .Dzieci poznały
różne rodzaje książek, ich strukturę i budowę. Uczyły się rozpoznawać gatunki literackie oraz
określać, do jakiego rodzaju należy dana książka. Zajęcia miały także część praktyczną
i twórczą – uczniowie wykonali papierową postać – czytającego ludzika, którego następnie
pokolorowali według własnej inwencji twórczej. Wyjście było ciekawym i wartościowym
doświadczeniem, które rozbudziło zainteresowanie książkami oraz czytelnictwem wśród
uczniów.

31 marca 2026 r. uczniowie klas trzecich oraz maturalnych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Podczas wizyty mieliśmy zaszczyt zwiedzać Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  poznając kulisy jego funkcjonowania oraz historię miejsca, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje dla kraju. Szczególnym momentem było wejście do gabinetu Marszałka Sejmu.
Serdeczne podziękowania składamy Panu Posłowi na Sejm RP Kamilowi Wnukowi za zaproszenie oraz niezwykle życzliwe przyjęcie naszej grupy.
Dziękujemy za gościnność, poświęcony czas oraz wartościową lekcję, która z pewnością pozostanie w pamięci uczestników na długi czas.
Po pełnym emocji i wiedzy pobycie w gmachu parlamentu, udaliśmy się na wiosenny spacer po Starym Mieście. 
Spacerując wśród zabytkowych kamienic i ciesząc się słońcem, mogliśmy w nieco luźniejszej atmosferze podsumować wrażenia z całego dnia.
 
 

Do góry