🌐🔐 Dzień Bezpiecznego Internetu 💻🛡️
Opublikowano w dniu
Strona III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Bolesława Prusa oraz Szkoły Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu
Opublikowano w dniu
Opublikowano w dniu
Uczniowie mieli niecodzienną okazję zobaczyć, jak wygląda praca Urzędu „od kuchni” oraz dowiedzieć się,
W przystępny sposób wyjaśniono uczniom również, czym jest budżet obywatelski, jak mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły oraz w jaki sposób urząd podejmuje działania mające na celu poprawę jakości życia sosnowiczan. Uczniowie mogli przekonać się, że praca w urzędzie to odpowiedzialność za rozwój miasta, bezpieczeństwo jego mieszkańców oraz realizację wielu ważnych inicjatyw.
Ogromnym przeżyciem była wizyta w sekretariacie oraz w biurze Prezydenta Miasta Sosnowca. Na uczniów czekał Prezydent Arkadiusz Chęciński, który podczas swobodnego i bardzo serdecznego spotkania odpowiadał na liczne pytania dotyczące swojej pracy, życia prywatnego, szkół, boisk oraz planów związanych z rozwojem miasta. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali odpowiedzi i chętnie włączali się do rozmowy.
P.S Nie jest tajemnicą, że syn Prezydenta – Bartosz Chęciński – jest absolwentem naszej szkoły oraz zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec, co szczególnie ucieszyło uczniów piłkarskiej klasy 3a, solidaryzujących się z klubem, a co dalej idzie poszerzyło zakres pytań o kariery piłkarskie zarówno samego Prezydenta jak i jego syna Bartosza.
Był to kolejny ciekawy i wartościowy dzień, który nie tylko poszerzył wiedzę uczniów o funkcjonowaniu samorządu, ale również pokazał, że każdy mieszkaniec – nawet ten najmłodszy – może mieć wpływ na swoje miasto.
Sylwia Jedziniak, Monika Jelińska
Opublikowano w dniu
Szanowni Państwo
Informuję, że w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej, MSWiA zainaugurowało kampanię edukacyjno-informacyjną dot. przeciwdziałania zagrożeniom związanym z narkomanią, skierowaną do rodziców i opiekunów.
Kampania w dniu 15 stycznia br. została opublikowana na stronie internetowej mswia.gov.pl
Poniżej przesyłam link:
Opublikowano w dniu

Opublikowano w dniu
Opublikowano w dniu
Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6b SP w składzie:
Chodor Oktawian, Machna Wojciech, Matusiak Maksymilan, Nowak Maksymilian, Oleksiak Aleksander, Siwek Michał, Skrzyński Piotr, Szram Alan, Teper Jakub, Woźny Dawid.
Podczas zawodów drużynę prowadził Trener Krystian Jawień,
a do zawodów przygotowywał ich Trener Damian Frącz.
Opublikowano w dniu
Opublikowano w dniu
Opublikowano w dniu
W tym roku szkolnym uczniowie naszego liceum uczestniczyli w cyklu inspirujących warsztatów i wykładów akademickich, które odbywały się na uczelniach wyższych we współpracy z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziałem Nauk Medycznych w Zabrzu. Spotkania pozwoliły młodzieży poszerzyć wiedzę, poznać realia wybranych zawodów oraz świadomie myśleć o swojej przyszłej ścieżce edukacyjnej.
Uczniowie klas o profilu humanistycznym wzięli udział w wykładach poświęconych zagadnieniom prawnym, podczas których poruszono m.in. problematykę stalkingu, odpowiedzialności karnej oraz etyki zawodu adwokata. Spotkania z praktykami prawa przybliżyły młodzieży specyfikę pracy prawnika i zachęciły do rozważenia studiów na kierunku prawo.
Uczniowie klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez wybitnych specjalistów, dotyczących wyzwań współczesnej medycyny, pracy lekarza oraz wykorzystania nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji. Ważnym elementem były również zajęcia praktyczne z zakresu morfologii krwi i pracy z mikroskopem, które pozwoliły połączyć teorię z praktyką i stanowiły cenne wsparcie w przygotowaniach do matury.
Dodatkowo młodzież brała udział w wykładach poświęconych zdrowiu psychicznemu, podczas których omówiono wpływ mediów społecznościowych i nadmiernego korzystania ze smartfonów na rozwój emocjonalny młodego człowieka.

Opublikowano w dniu
SZKOLNY DZIEŃ PIZZY!
To nasza coroczna tradycja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszej młodzieży (i nie tylko!)😊
We WTOREK na DŁUGIEJ PRZERWIE o godzinie 12.15 na pierwszym piętrze przy pokoju nauczycielskim zapraszamy wszystkich do wielkiej degustacji różnych typów pizzy!
Margherita, Capricciosa, Salame, Peperoni, Vegetariana …
Każdy znajdzie coś dobrego dla siebie😊
Aby wziąć udział we wspólnym świętowaniu wystarczą 2 złote i dobry nastrój 😊
Nasze wydarzenie objęte jest patronatem Rady Rodziców.
Serdecznie zapraszamy!
VIVA LA PIZZA!
Ewa Wolczyk😊
