Dziś jest dzień wyjątkowy – święto naszych Najukochańszych Babć i Dziadków! To czas podziękowań za Waszą bezgraniczną miłość niekończącą sie cierpliwość i ciepłe dłonie, które zawsze przytulają i pocieszają. Babciu, jesteś jak dobra wróżka, co otwiera drzwi do krainy snów i bajek, a Dziadku, masz w sobie tyle mądrości i pomysłów, że z Tobą nigdy nie jest nudno!
Życzymy Wam dużo zdrowia, dużo uśmiechu, młodzieńczej energii i spokoju na co dzień. Niech każdy dzień przynosi radość, a Wasze serca niech zawsze będą pełne szczęścia, bo Wy jesteście naszym najukochańszym skarbem. STO LAT!
W dniu 21 stycznia w klasach 3a i 3b odbyły się warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas zajęć uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością tworzyli małe upominki dla swoich babć i dziadków. Dzieci wykazały się kreatywnością, starannością oraz pomysłowością, wkładając w przygotowane prace wiele serca. Warsztaty były doskonałą okazją do rozwijania zdolności manualnych oraz kształtowania postaw szacunku i wdzięczności wobec najbliższych. Zajęcia przebiegły w miłej i twórczej atmosferze.
Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta życzymy dużo, zdrowia, radości, szczęścia uśmiechu, ciepła i miłości.
Dzień Kubusia Puchatka w naszej szkole był wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego uczniowie klas 3a i 3b mieli okazję zapoznać się z fragmentami książki Alana Alexandra Milne’a o przygodach małego misia. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli jedną z niezwykłych przygód Kubusia oraz zaprojektowali własny kubraczek Puchatka. To był magiczny dzień pełen nauki oraz zabawy!
Dnia 18.01.2026 w Myszkowski odbył się pierwszy turniej Mini siatkówki trójek o Mistrzostwo Województwa Śląskiego. Uczennice Naszej Szkoły reprezentujące MKS MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC w składzie Płomień 1 : Kokoszyńska Lenka, Chmura Milena, Borda Natalia- wygrywają wszystkie mecze bez straty seta i zajmując 1 miejsce awansują do następnego etapu,
Płomień 2 : Nowak Liliana, Imiełowska Natalia, Imiełowska Maria zajmują 4 miejsce i awansują do następnego etapu rozgrywek.
Wielkie gratulacje dla trenera Piotra Augustyna i zawodniczek.
Wycieczka do Wisły SP, była niezwykle udanym i pełnym wrażeń wydarzeniem.
• Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w tradycyjnym kuligu – sanie ciągnięte przez konie przejechały malowniczą, zimową trasą, dostarczając wszystkim wiele radości i niezapomnianych emocji.
• Po kuligu odbyło się ognisko, podczas którego wspólnie pieczono kiełbaski. Spotkaniu towarzyszyła muzyka oraz radosna atmosfera sprzyjająca integracji grupy.
• Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zabawa na śniegu – uczestnicy chętnie brali udział w grach ruchowych i rzucaniu śnieżkami.
• Na zakończenie wycieczki odbył się spacer po Wiśle, podczas którego był czas na podziwianie uroków miejscowości oraz zakup pamiątek.
Wyjazd dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, sprzyjał integracji oraz aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Polecamy
Sylwia Jedziniak, Monika Jelińska, Tomasz Ślusarz, Dawid Kukuryk.
Dziś 2 naszych uczniów Kajetan Marczak i Antoni Staroń brało udział w konkursie matematycznym SOSNOMAT dla klas 4. Kajetan Marczak zajął 2 miejsce w Sosnowcu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W minioną niedzielę ligowe rozgrywki zainaugurowała klasa 6a. Dziewczyny w tym roku rywalizują w śląskiej lidze minisiatkówki czwórek. Turniej odbywał się w Myszkowie, gdzie nasze uczennice pokazały dużą wolę walki oraz chęć wygrywania. Doświadczenia zdobyte w takich turniejach na pewno zaowocują w przyszłości, kolejne wieści z turnieju już w lutym, brawo dziewczyny!
Na pewno pamiętacie naszą podopieczną Kiki. Dobra wiadomość jest taka, że KIKI znalazła prawdziwy dom
Nasz kolejny wirtualny podopieczny to szczeniaczek Chaps. Ten mały psiak został podrzucony na plebanię w Mysłowicach. Będziemy z nim czekać na szczęśliwą adopcję!!!