Aktualności

 ✨🎄 Z ogromną radością ogłaszamy wyniki naszego szkolnego, świątecznego konkursu z języka angielskiego! 🎶🎅

🏆 I MIEJSCE
🎉 Jakub Garski i Karol Piotrowski (4bLO)
BRAWO! Świąteczni mistrzowie muzyki i języka angielskiego! 🌟

🥈 II MIEJSCE
🎶 Filip Nowak i Igor Rogacz (4fLO)

🥉 III MIEJSCE
🎄 Nikola Golda i Kinga Wikarek (4dLO)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i cudowną, świąteczną atmosferę 🎅🎵

 Zespół Języków Obcych

🎁W dniach 15-16.12 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwudniowej wycieczce szkolnej do Pragi, połączonej z wizytą na wyjątkowych jarmarkach świątecznych. Stolica Czech zachwyciła nas nie tylko świąteczną atmosferą, ale także bogactwem zabytków i niezwykłą architekturą.

❄️Pierwszego dnia zwiedzania uczniowie zobaczyli wiele charakterystycznych miejsc Pragi. Program obejmował m.in. nowoczesną, obrotową Głowę Franza Kafki oraz słynny Tańczący Dom. Następnie spacerowaliśmy po historycznym Moście Karola, gdzie mogliśmy podziwiać zapalanie latarni- niezwykle klimatyczny moment. Kolejnymi punktami były Kościół Marii Panny przed Tynem, Rynek Staromiejski z praskim zegarem astronomicznym oraz Plac Wacława.

❄️Drugiego dnia wycieczki udaliśmy się na Hradczany, gdzie zwiedziliśmy monumentalny Zamek Praski- jeden z największych kompleksów zamkowych na świecie.

🧑‍🎄Jarmarki świąteczne odwiedziliśmy zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, dojeżdżając do centrum miasta metrem. Uczniowie mieli okazję spróbować lokalnych przysmaków, zakupić świąteczne pamiątki oraz poczuć wyjątkowy, bożonarodzeniowy klimat Pragi.

Wycieczka była niezwykle udana, pełna wrażeń, nowych doświadczeń i niezapomnianych chwil, a świąteczna Praga na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Sylwia Jedziniak 

Daniela Dębicka

Marta Kosińska

Dziś spotkaliśmy się na Świątecznym Śniadaniu z PSYjaciółmi. Wolontariuszka opowiadała
nam o spotkaniu z dziećmi, które przebywają w szpitalach . Dogoterapia znacznie poprawia
ich samopoczucie, a to pozytywnie wpływa na proces leczenia i rehabilitacji. Holka rozbawiła
nas sztuczkami z piłeczką. Na koniec spotkania życzyliśmy sobie świąt pełnych magii,
dobroci i oczywiście….psiego szczęścia!!!
Wioletta Różyc

Z radością informujemy, że w dniu 10.12.2025 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3
im. B. Prusa w Sosnowcu odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i
Pastorałek „Z Kolędą w Prusie”.
Konkurs ten, będący już 11-stą odsłoną tego pięknego, świątecznego wydarzenia, zgromadził
utalentowanych solistów i zespoły z szkół podstawowych i średnich z naszego miasta.
Głównym celem spotkania było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz
rozwijanie talentów wokalnych wśród uczniów.
Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, a jury miało niezwykle trudne
zadanie wyłonienia laureatów spośród wielu wspaniałych wykonań.
Po burzliwych obradach ogłoszono wyniki:
Kategoria 1-3 Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Kinga Maliszewska – SP nr 6
II miejsce – Lilianna Chrząszcz – SP nr 8
III miejsce – Teresa Hul – SP nr 6
Wyróżnienie – Liwia Kolasa SP – nr 8
Kategoria 4-6 Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Marta Mańczyk – SP nr 6
II miejsce – Latika Romańska – SP nr 8
III miejsce – Milena Papiernik
Kategoria 7-8 Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Wiktor Wielogocki – SP nr 9
II miejsce – Anna Kwosek – SP nr 6
III miejsce – Julia Tworkowska – SP 8
Wyróżnienie – Lena Podgórska– SP nr 6
Kategoria Szkoła Średnia:
I miejsce – Lena Lenarcik – JSK Edukacja Sosnowiec
II miejsce – Martyna Zapała – CKZIU Sosnowiec
Serdecznie gratulujemy młodym artystom wspaniałych wyników i godnego reprezentowania
swoich szkół! Wyrazy uznania kierujemy również do opiekunów,
za przygotowanie uczniów do konkursu.
Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy za wprowadzenie nas w magiczny,
świąteczny nastrój. Do zobaczenia za rok!
Organizatorzy

📅 15.12.2025 r. odbyły się zawody pływackie „Bądź aktywny z kuratorium”, w których udział wzięło 12 drużyn rywalizujących o miejsca na podium.

🎓 Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Oskar Pasturczak, Adrian Kowalski, Urszula Stankiewicz, Bruno Kajdrowicz, Laura Nadolny, Saweli Sytniakovskyi, Zofia Matlachowska, Lena Zwoźniak oraz Jan Cioch w sztafecie mieszanej 9 × 25 m stylem dowolnym wywalczyli 🥉 3. miejsce.

🥇 Starty indywidualne – wyniki

Oskar Pasturczak

  • 🥇 1. miejsce – 50 m stylem dowolnym
  • 🥇 1. miejsce – 100 m stylem zmiennym
  • 🏅 Najlepszy zawodnik zawodów

Lena Zwoźniak

  • 🥇 1. miejsce – 50 m stylem klasycznym
  • 🥈 2. miejsce – 50 m stylem dowolnym

Urszula Stankiewicz

  • 🥇 1. miejsce – 100 m stylem zmiennym
  • 🥉 3. miejsce – 50 m stylem dowolnym

Laura Nadolny

  • 🥉 3. miejsce – 50 m stylem grzbietowym

Zofia Matlachowska

  • 🥉 3. miejsce – 50 m stylem klasycznym

👏 Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych! 💙

W klasach I–III odbyły się świąteczne warsztaty językowe „Piernikowe Love”, podczas których uczniowie poznawali i utrwalali English Christmas traditions and customs. Dzieci z zainteresowaniem rozmawiały o takich zwyczajach jak Christmas crackers, carols, stockings czy gingerbread, poznając świąteczne słownictwo w języku angielskim. Zajęcia przebiegały w radosnej, świątecznej atmosferze, a ich zwieńczeniem było ozdabianie pierników, które sprawiło uczniom wiele radości i pozwoliło połączyć naukę z kreatywną zabawą.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspólnie spędzony, wyjątkowy czas!
Sylwia Jedziniak

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną Szlachetna Paczka,
niosąc pomoc osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki ogromnemu
zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły udało się przygotować
paczkę pełną dla naszego podopiecznego nie tylko potrzebnych produktów, ale przede wszystkim
dobra, empatii i nadziei.
Wspólne działanie pokazało, jak wielką moc ma solidarność i wrażliwość na potrzeby drugiego
człowieka. Uczniowie mieli okazję uczyć się postaw prospołecznych, odpowiedzialności oraz
dzielenia się z innymi – wartości, które są niezwykle ważne w codziennym życiu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną inicjatywę. Dzięki Państwa
otwartym sercom kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy więcej.
Sylwia Jedziniak, Monika Jelińska

W dniu 12.12 w naszej szkole odbyła się coroczna Kawiarenka Mikołajkowa, której celem była pomoc podopiecznym Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. W świątecznej atmosferze, przy zapachu świeżo pieczonych ciast, cała społeczność szkolna włączyła się w piękne dzieło dobroczynności, wspierając tym samym zbiórkę na rzecz hospicjum. Kwota 800 zł zebrana podczas kawiarenki zostanie przekazana na potrzeby pacjentów oraz działalność placówki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wypieki oraz tym, którzy obsługiwali kawiarenkę  Dzięki Wam pokazaliśmy, że magia świąt to przede wszystkim dobro, które przekazujemy innym.

Razem możemy więcej, kolejny raz udowodniliśmy, że nasza szkolna społeczność ma wielkie serca.

Klasa 1B z radością wyczekuje Świąt Bożego Narodzenia ✨ Codziennie otwieramy koperty z zadaniami z klasowego kalendarza adwentowego. Opisywaliśmy swoje elfy, rozwiązywaliśmy mikołajkowe matematyczne działania oraz świąteczne szyfry, tworzyliśmy komiksy, uczymy się zimowej piosenki 🎶, aaa dziś przyszedł czas na kartki świąteczne. Kolorowe, robione z sercem i dużą ilością brokatu podarujemy swoim najbliższym. 🎅❤
Paulina Cywińska

Do góry