DZIEŃ OTWARTY – podsumowanie

Powiększ obraz

28 marca, w naszej szkole, odbył się Dzień Otwarty III Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa. Odwiedziło nas mnóstwo gości, którzy są zainteresowani dalszą edukacją w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji, zarówno dla potencjalnych uczniów klas sportowych, jak i ogólnokształcących.

Nasi goście, zainteresowani profilami sportowymi, mogli zapoznać się z zapleczem sportowym, salą gimnastyczną, basenem, siłownią, salą fitness i wieloma innymi sportowymi atrakcjami, jak pokaz ratownictwa wodnego, czy zajęć sportowo – rekreacyjnych. Dla chętnych odbył się również trening koszykówki.

Uczniowie, myślący o nauce na profilu medycznym, mogli przeprowadzić ciekawe doświadczenia, skorzystać z warsztatów dietetycznych i kosmetycznych.

Osoby zainteresowane profilami językowymi chętnie wzięły udział w zajęciach z języków obcych. Poznawały tajniki języka reklamy, zgłębiały różnice między językiem angielskim i amerykańskim, oglądały prezentacje dotyczące krajów hiszpańskojęzycznych. Nie zabrakło również warsztatów związanych z językami naszych sąsiadów, czyli Niemiec i Rosji.

Matematycy poznawali z kolei magię liczb, a humaniści rozwiązywali łamigłówki historyczne. Przyszli dziennikarze mogli sprawdzić swoje predyspozycje i spróbować swoich sił na warsztatach medialnych.

Nie zabrakło również informacji o pozadydaktycznej działalności uczniów naszej szkoły. Uczniowie zaangażowani w pracę wolontariatu zaprezentowali efekty swoich działań, takich jak współpraca z WOŚP, Caritas, schroniskiem dla zwierząt i innymi placówkami. Szkolne Koło Turystyczne przedstawiło natomiast „dokumentację” związaną z bliższymi i dalszymi podróżami swoich członków.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i – mamy nadzieję – do zobaczenia w nowym roku szkolnym, już w roli uczniów, a nie gości.