Mecz o Mistrzostwo Województwa Śląskiego

W poniedziałek 28 listopada nasze uczennice klasy 4b LO w ramach rozgrywek juniorskich o Mistrzostwo Województwa Śląskiego rozegrały kolejne spotkanie, które odbyło się w Katowicach.
Mecz UKS Źródełko Katowice – MKS MOS Płomień Sosnowiec zakończył się wynikiem 2:3 (20:25, 26:24, 25:19, 20:25, 12:15) na korzyść naszych reprezentantek. Jesteśmy coraz bliżej finalnych rozstrzygnięć w tabeli przed kolejnym etapem rozgrywek, dlatego emocje na boisku i trybunach były naprawdę duże. Mecz obfitował w świetne techniczne oraz siłowe zagrania, jak i proste niewymuszone błędy. Mimo kiepskiego rozpoczęcia meczu od wyniku 1:5, udało nam się wygrać pierwszą partię. W dwóch kolejnych to gospodynie były górą. W secie czwartym przy wyniku 3:8 mogłoby się wydawać, że mecz zakończy się w czterech setach. Płomyczki jednak potrafiły odrobić stratę i rozstrzygnąć seta na swą korzyść. Tie break to walka punkt za punkt, w końcówce naszym uczennicom udało się opanować emocje i zachować zimną krew. Skończyły seta, a zarazem mecz wynikiem 15:12. O awansie do kolejnego etapu zadecyduje ostatnia kolejka, która odbędzie się 8 grudnia. Tym razem czeka nas mecz z UKS Silesia z Mysłowic, trzymajcie kciuki, a my wracamy do treningów.