Dzień Dyni

W klasie 3b świętowaliśmy Dzień Dyni. Uczniowie tworzyli kolorowe i ciekawe lapbooki poświęcone dyni, a także kolorowali i projektowali własne, pomysłowe dynie. W klasie zorganizowano również zabawne dyniowe rymy, które przyniosły dzieciom wiele radości. Odbyła się też ożywiona debata – dzieci dyskutowały, czy dynia to warzywo, czy owoc. Po wspólnej analizie i wymianie argumentów odkryto, że z botanicznego punktu widzenia dynia jest owocem, choć często traktowana jest jak warzywo. To był dzień pełen kreatywności, wiedzy i świetnej zabawy!

Monika Jelińska