Jesteś tutaj:

Dzień: 2025-11-04

Dnia 03.11.2025. grupa młodzieży z SP 48 i III LO odwiedziła Planetarium Śląskie w
Chorzowie. Uczniowie mieli możliwość obserwacji nieba w specjalnej kopule projekcyjnej, co
wywołało wiele emocji i zachwytów. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się
swoją wiedzą. Poznali również ciekawostki dotyczące kosmosu, gwiazdozbiorów i ruchów
Ziemi. Mimo deszczowej aury wycieczka była bardzo udana, a zdobyte doświadczenia z
pewnością rozbudziły ciekawość i zainteresowanie wszechświatem. 🪐🌟

Gimnastyczki uczestniczyły dziś w lekcji online poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z urządzeń
ekranowych, opartej na fabule projektu edukacyjnego „Sieciaki” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Odbyła się ona w ramach kampanii Dzieciństwo bez Przemocy. W trakcie lekcji omówiony został
problem nadużywania ekranów i wspólnie ustaliliśmy, czym jest równowaga pomiędzy aktywnością
offline i online. Dzięki aktywnym ćwiczeniom i rozmowie o codziennych nawykach uczennice
nauczyły się rozpoznawać objawy nadużywania Internetu. Nie zabrakło też ruchu, a robotyczna
gimnastyka była świetną zabawą!
Wioletta Różyc

W dniu 4.11.2025 odbyła się kolejna już 3 edycja Dwuboju pływacko-lekkoatletycznego. Wyścig odbył się w dwóch konkurencjach biegowej -300 m oraz pływackiej -50 metrów stylem dowolnym.
W pierwszej kategorii- klasach 2 i 3 najlepszymi okazali się ;
1. Artur Łojas
2. Wiktor Myśliwski
3. Sebastian Miłek
4. Tymon Kolenda
5. Ksawery Karnat
6. Leon Matysik
W kolejnej kategorii wiekowej klasy 4 i 5 najlepsi byli:
1. Lena Zwoźniak
2. Pola Śrubarczyk
3. Zuzanna Dowchań
4. Wiktor Konopka
5. Szymon Wardowski
6. Natalia Krawczyk
A w ostatniej kategorii w klasach 6, 7 i 8 klasyfikacja odbyła się następująco:
1. Oskar Pasturczak
2. Bruno Bagadzinski
3. Oliwia Famuła
4. Szczepan Nowak
5. Laura Nadolny
6. Zofia Matlachowska
Wszystkim serdecznie dziękujemy i widzimy się na następnej edycji 😉
Z gorącymi pozdrowieniami trenerzy.

Klasy 1a, 1b, 2a i 2b uczestniczyły w akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2025 – edukacja historyczno-
patriotyczna na temat Powstania Warszawskiego. Tegoroczna edycja poświęcona jest kobietom –
uczestniczkom powstania, które stanowiły około 20 proc. wszystkich powstańców i odegrały
niezwykle ważną rolę w jego przebiegu. W tym roku zwrócono szczególną uwagę uczniów na udział
dziewcząt i kobiet w działaniach zbrojnych, a także w łączności, opiece medycznej, zaopatrzeniu
i wspieraniu walczących. Ta lekcja jest wyrazem uznania dla ich postawy. Ale niesie też ważny
przekaz dla dzieci:
– odwaga ma różne oblicza
-czasem bohaterstwem jest cierpliwa i wytrwała praca
– każdy ma swoje miejsce w społeczeństwie, każdy jest potrzebny
– kobiety i mężczyźni mogą sobie wspólnie dokonywać wielkich rzeczy.
Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „ Powstańcze Dziewczyny”, a także zdjęcia archiwalne, które
pojawiły się w nagraniu. Wykonali również serca, na których napisali pseudonimy dzielnych
uczestniczek powstania.
Wioletta Różyc

 
W dniu 31 października odbył się pokaz filmowy wraz z quizem. Zwycięzcy konkursu po dogrywce w quizie na temach piosenek związanych z Halloween zostali: Zofia Mędrzycka i Daniel Guzera (3bLo). Gratulacje!!!
 
Zespół Języków Obcych

Do góry