🪐W stronę gwiazd – uczniowie odkrywają tajemnice nieba🌟

Dnia 03.11.2025. grupa młodzieży z SP 48 i III LO odwiedziła Planetarium Śląskie w
Chorzowie. Uczniowie mieli możliwość obserwacji nieba w specjalnej kopule projekcyjnej, co
wywołało wiele emocji i zachwytów. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się
swoją wiedzą. Poznali również ciekawostki dotyczące kosmosu, gwiazdozbiorów i ruchów
Ziemi. Mimo deszczowej aury wycieczka była bardzo udana, a zdobyte doświadczenia z
pewnością rozbudziły ciekawość i zainteresowanie wszechświatem. 🪐🌟