„Ty też się liczysz”
Opublikowano w dniu
Strona III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Bolesława Prusa oraz Szkoły Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu
Jesteś tutaj:
Opublikowano w dniu
Opublikowano w dniu

Opublikowano w dniu
Opublikowano w dniu
W dniu 2 czerwca 2026 r. odbyły się zawody sportowe Mini Triathlon. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów z klas IV-VII Szkoły Podstawowej nr 48 w Sosnowcu. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych dostosowanych do ich możliwości i poziomu rozwoju, wykazując się dużym zaangażowaniem, wytrwałością oraz sportową postawą.
W kategorii młodszej (klasy III-IV) zawodnicy mieli do pokonania następujące konkurencje: pływanie stylem dowolnym na dystansie 25 m, jazdę na rowerze stacjonarnym na dystansie 1500 m oraz bieg na dystansie 150 m.
W kategorii starszej (klasy VI-VII) rywalizacja obejmowała pływanie stylem dowolnym na dystansie 50 m, jazdę na rowerze stacjonarnym na dystansie 2500 m oraz bieg na dystansie 300 m.
Wszyscy uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem pokonywali kolejne etapy zawodów, osiągając bardzo dobre wyniki i godnie reprezentując Szkołę Podstawową nr 48 w Sosnowcu pod opieką trenerów: Michała Rączki i Tomasz Ślusarz.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli:
Zuzanna Zynek – I miejsce,
Pola Śrubarczyk – II miejsce,
Leon Ławicki – I miejsce,
Marcel Janas – II miejsce,
Wiktoria Leśniak – I miejsce,
Bruno Kajdrowicz – I miejsce,
Dawid Gilner – II miejsce,
Maria Styrcz – I miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników, sportowej postawy oraz godnego reprezentowania naszej szkoły.
Opublikowano w dniu
Nasza wirtualna podopieczna Kropka już w swoim domu. Chyba przynosimy pieskom ze schroniska
szczęście. Nie chcę zapeszać. Oby dobra passa trwała wiecznie. Nasz nowy podopieczny to Elvis, który
został znaleziony w Będzinie. Mamy cichą nadzieję, że też znajdzie szczęście i dom, którego nie ma.
Klasa 2a i Wioletta Różyc

Opublikowano w dniu
Uczeń klasy 1 B Adaś Lis w miniony weekend zdobył:
🥇1 miejsce w pływaniu w II Amatorskich Zawodach Pływackich – MOSiR RADZIONKÓW
🥇1 miejsce w Siewierskim Runmageddonie – grupa wiekowa 7-9 lat.
Adasiu, gratulujemy zdobytych sukcesów i trzymamy kciuki za następne! 🥇🏊♂️🏃♂️

Opublikowano w dniu
Dziewczynki z klasy 2a i chłopcy z klasy 1a wzięli udział w niezwykłej edukacyjnej przygodzie
w ramach projektu „Pierwszy Krok w Kosmos”. Była to nie tylko fascynująca podróż w świat
astronomii, ale również wyjątkowa okazja do rozwijania kompetencji kluczowych poprzez zabawę.
Projekt „Pierwszy Krok w Kosmos” to inicjatywa Samorządu Województwa Śląskiego realizowana
w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027. Prowadzona jest przez
Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa
Śląskiego we współpracy z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika
w Chorzowie. W czasie zajęć realizowaliśmy ścieżkę edukacyjną, a podsumowaniem była wycieczka
do Planetarium. Tam na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. W czasie seansu oglądaliśmy
realistyczną symulację nocnego nieba. W sali inspiracji przeszliśmy intensywny trening astronauty,
gdzie testowaliśmy swój refleks i spostrzegawczość. Niesamowite emocje budził reflektomierz i koło
obrotowe. Potem łapaliśmy planety i graliśmy w memory. Następnie wyruszyliśmy w
międzyplanetarną podróż przy użyciu symulatora lotu. Po krótkiej przerwie na obiad udaliśmy się do
laboratorium. Tam konstruowaliśmy rakiety, a robot Robert poczęstował nas liofilizowanymi
owocami. Mieliśmy spotkanie on-line z polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim.
Uwieńczeniem naszej niesamowitej przygody było wspólne wystrzelenie skonstruowanych rakiet i
przygotowane dla nas prezenty niespodzianki. Udział w projekcie „Pierwszy Krok w Kosmos” był
dla dzieci nie tylko atrakcją, ale przede wszystkim inspirującym doświadczeniem, które pozwoliło im
poszerzyć horyzonty i rozbudzić ciekawość świata. Takie inicjatywy to nieoceniona wartość w
procesie dydaktycznym – wspierają rozwój pasji, kreatywności oraz kompetencji społecznych
najmłodszych uczestników.
Wioletta Różyc, Dorota Mrozik
Opublikowano w dniu

Opublikowano w dniu
Uczennice klasy 2a i 2b uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 46 im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wiosennego obrazka w pudełku. Gratulacje dla Antosi Arendarskiej i Joasi Smulskiej za zajęcie I miejsca i dla Oli Banach za zajęcie miejsca III. Dziewczynki wykazały się niezwykłą kreatywnością tworząc piękne, kolorowe prace plastyczne. Życzymy kolejnych sukcesów.
Wioletta Różyc, Agnieszka Zawiślak
Opublikowano w dniu
Za nami ostatni moduł projektu „Pierwszy krok w Kosmos”. Dziś dowiedzieliśmy się,
że Księżyc jest naturalnym satelitą Ziemi. Okrąża on naszą planetę w czasie jednego miesiąca. Co ciekawe, widzimy z Ziemi tylko jedną, stale tę samą jego stronę. Na mapie księżyca można zobaczyć ciemne plamy (morza- miejsca pokryte zastygłą lawą) i jaśniejsze (kratery). Pierwsi astronauci wylądowali na Księżycu w 1969r. na Morzu Spokoju.
Wioletta Różyc