Jesteś tutaj:

Rok: 2026


📍 27.05.2026 | Ruda Śląska

Reprezentacja SP 48 Sosnowiec 💙👏:
🌟 Lenka Kokoszyńska
🌟 Milena Chmura
🌟 Natalia Borda
🌟 Lena Zwoźniak
🌟 Wiktoria Leśniak

👏 Lenka Kokoszyńska, Milena Chmura oraz Natalia Borda na co dzień są również siatkarkami klubu 🏐 MKS MOS Płomień Sosnowiec 🔥

Nasza drużyna wywalczyła 🏆 9. miejsce w województwie spośród 14 najlepszych szkół! 💪🎉

Gratulujemy zawodniczkom wspaniałego wyniku oraz sportowej walki! 👏💙

 
Kończymy zajęcia w klasach siódmych i ósmych w ramach Kampanii Miejskiej „Ty też się liczysz”.
Odporni w sporcie, odporni w życiu  – to myśl przewodnia, towarzysząca zajęciom w klasach piłkarskich, siatkarskiej i pływackiej.
 Młodzież w warsztatowej formie poznawała tematykę asertywności, wpływu uzależnień na zachowania, a także praktyczne sposoby radzenia sobie ze stresem. Liczymy, że w następnym roku szkolnym programem zostaną objęte klasy najmłodsze. 
 
Katarzyna Gregorczyk
Aleksandra Urgacz- Jamrocha 
 

Ostatnia Liga Klas 1 wypadła znakomicie – aż 6 osób wypełniło minimum: Antoni Piekarski, Antoni Pietrasik, Adam Lis, Damian Głowacki, Tobiasz Leszczyński, Nataniel Vlasiuk. 
Uczniowie startowali na dystansie 50 m stylem dowolnym. 
Wyniki dziewczyn:
1. Łucja Wysocka
2. Patrycja Bielawska
3. Zuzanna Kulczyk

Wyniki chłopców: 
1.Antoni Piekarski
2. Adam Lis
3. Antoni Pietrasik

 

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie diagnostycznym „Lupa 3”, sprawdzającym umiejętności i wiadomości zdobyte podczas pierwszego etapu edukacji.

Udział w projekcie był okazją do podsumowania dotychczasowej nauki oraz analizy mocnych stron uczniów.

Z dumą informujemy, że osiągnięte przez naszych trzecioklasistów wyniki były wysokie i stanowią powód do satysfakcji dla całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz wspólną pracę i życzymy samych sukcesów w dalszym etapie nauki .

 

 
 
W ramach projektu „Cyfrowa Edukacja Szkolna ” uczniowie naszej szkoły uczestniczą w
zajęciach poświęconych nowoczesnym technologiom, programowaniu oraz bezpiecznemu i
kreatywnemu korzystaniu z narzędzi cyfrowych.
Podczas warsztatów uczniowie poznają tajniki edukacji cyfrowej, rozwijają logiczne myślenie oraz
stawiają pierwsze kroki w świecie programowania.
Zajęcia te, są dla naszych uczniów nie tylko cenną lekcją, ale również:
  • świetną zabawą i inspiracją do odkrywania nowych możliwości, jakie daje współczesna technologia,
  • możliwością rozwijania kompetencji przyszłości i zdobywania wiedzy, która z pewnością zaprocentuje w kolejnych latach nauki.
Cieszymy się z postępów naszych uczniów oraz z ogromnego zaangażowania, jakie pokazują podczas
zajęć oraz życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu tajników nowoczesnej technologii.

W ten weekend nasze uczennice: Maja Banasiak, Matylda Radwan oraz Karolina Mrożek reprezentowały nas podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży — najważniejszych zawodów w ich kategorii wiekowej, w których udział brało 56 najlepszych zawodniczek z całej Polski.

Dziewczęta osiągnęły ogromny sukces i awansowały do finałów! 👏

Szczególne gratulacje dla:
🌸 Matyldy Radwan za zajęcie:
• 5. miejsca w układzie z piłką
• 8. miejsca w układzie ze wstążką

🌸Karoliny Mrożek za zajęcie:

• 5. miejsca w układzie ze wstążką

Dzięki sukcesom naszych uczennic Województwo Śląskie zajęło wysokie 5. miejsce w klasyfikacji województw! 👏

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic ,  gratulujemy🎉🩷

„Kochana Mamo, niech Dzień Matki przyniesie Ci tyle radości, ile Ty przynosisz nam każdego dnia!”
Piękne własnoręcznie wykonane bukiety od chłopców z klasy 1a wraz z życzeniami : Wszystkiego najlepszego mamusiu.

Klasy trzecie SP składają wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Matki !!!
 
Z tej wyjątkowej okazji uczniowie wykonali własnoręcznie „mini lasy w słoiku”, okazując w ten sposób swoją miłość, wdzięczność i pamięć o najbliższych.
Prace zostały wykonane samodzielnie z dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Każdy „las w słoiku” był wyjątkowy i niepowtarzalny, a przygotowywaniu upominków towarzyszyło wiele radości oraz pozytywnych emocji.
 
Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz codziennej dumy ze swoich dzieci! 💚

Dziś w naszej szkole od rana królowały serduszka, uśmiechy i własnoręcznie przygotowane prezenty. Nasi uczniowie włożyli całe swoje serca w upominki dla najważniejszej osoby w życiu – MAMY 💗 Przesyłamy Wam wirtualny bukiet miłości od wszystkich uczniów naszej szkoły 💐

Za nami dzień pełen niesamowitej sportowej rywalizacji. Nasi uczniowie wzięli udział w Dwuboju – sprawdzając swoje umiejętności w wodzie na basenie szkolnym jak i na bieżni lekkoatletycznej. Emocje sięgały zenitu od pierwszego gwizdka aż do ostatniej linii mety. Padło wiele rekordów życiowych, uczniowie pokazali ogromne serce do walki. 

Wyniki:
Kategoria A (klasa I i II)
Dziewczynki:
1. Łucja Gilner
2. Patrycja Bielawska
3. Łucja Wysocka
Chłopcy:
1. Mikołaj Kuchnio
2. Ksawery Karnat
3. Antoni Kokosza
Kategoria B (klasa III-IV)
Dziewczynki:
1. Pola Śrubarczyk
2. Milena Duda
3. Liliana Kątlowska
Chłopcy:
1. Artur Łojas
2. Sebastian Miłek
3. Wiktor Myśliwski
Kategoria C (klasa V-VIII)
Dziewczynki:
1. Maria Styrcz
2. Lena Zwoźniak
3. Oliwia Famuła
Chłopcy:
1. Szczepan Nowak
2. Jakub Kiljan
3. Bruno Kajdrowicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Do góry