Projekt edukacyjny „Nauka w plecaku” – wycieczka do Wisły

W dniu 13.12.2022 klasy 3a,3b,4a SP w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego   „Nauka w plecaku” podążając śladami Adama Małysza, wybrały się  na wycieczkę edukacyjną do  jego rodzinnego miasta – Wisły. Jak na Adama Małysza – polskiego skoczka narciarskiego- przystało, Wisła przywitała nas piękną śnieżną, wręcz bajkową aurą.

Tu w Wiśle, odwiedziliśmy Galerię Trofeów Małysza, gdzie można w niej podziwiać wszystkie trofea jakie zdobył Adam Małysz na zawodach różnej rangi, od krajowych po międzynarodowe. Wśród bardzo licznych eksponatów najcenniejsze to medale zdobyte podczas Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City i Vancouver oraz podczas Mistrzostw Świata a także Kryształowe Kule za triumfy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W galerii znajduje się również wiele innych pamiątek z zawodów oraz kolekcja sprzętu narciarskiego, używanego przez naszego skoczka w ciągu bogatej kariery sportowej (od dawnego po ten współczesny). Warto wybrać się do galerii, by na własne oczy przekonać się, jak wielkim sportowcem jest Adam Małysz i jak wiele osiągnął podczas swojej przygody ze sportem.

My, społeczność prusowska,  już o tym wiemy !!!

Wisienką na torcie były obowiązkowe zabawy na śniegu – bitwa na kule śnieżne oraz  kulig saniami, po śnieżnych drogach z poboczem zaspowym, pomiędzy okutymi soplami lodu oraz zasypanymi śnieżnym puchem drzewami, niczym Kraina Śniegu. Sanie powiozły nas do Pani Marioli, gdzie przywitano „zmarzluchów” gorącą herbatą i kiełbaskami z ogniska.

Polecamy.

 

Sylwia Jedziniak