Warsztaty na Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu

         Wieloletnia współpraca z uczelniami medycznymi sprawia, że kolejne klasy biologiczno-chemiczne mogły uczestniczyć w ciekawych wykładach oraz warsztatach dedykowanych naszej młodzieży. Takie spotkania są inspiracją dla naszych przyszłych absolwentów do wybierania, do dalszego kształcenia, tak ważnych społecznie, kierunków medycznych.

       Tym razem uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych zorganizowanych dla naszej młodzieży, na Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu.

       Tematem była krew- jej funkcje i morfologia. Szczególnie interesująca okazała się praca z mikroskopami.

Obrazy oglądane w podręcznikach można było zweryfikować w praktyce.

       Prezentowana wiedza będzie przydatna do egzaminu maturalnego z biologii, a praktyczne ćwiczenia

 zaciekawiły i sprawiły, że młodzież szybko i skutecznie przyswajała trudne zagadnienia.