Wirtualna adopcja trwa – Pimpek szczęśliwy, czas na Kiki!
Opublikowano w dniu
Wirtualna adopcja, mamy dobrą wiadomość. Rudasek Pimpek znalazł swoich opiekunów i dom, na który czekał!!!
Naszą nową podopieczną jest KIKI.
Klasa 2a z wychowawcą.
Strona III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Bolesława Prusa oraz Szkoły Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu
Opublikowano w dniu
Wirtualna adopcja, mamy dobrą wiadomość. Rudasek Pimpek znalazł swoich opiekunów i dom, na który czekał!!!
Naszą nową podopieczną jest KIKI.
Klasa 2a z wychowawcą.
Opublikowano w dniu
Nasza najmłodsza społeczność prusowska miała niezwykłą okazję odwiedzić Rejonowe
Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu. Celem wycieczki było poznanie pracy ratowników
medycznych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o trudnej, ale bardzo potrzebnej
pracy ratowników. Dowiedzieli się, jak wygląda codzienna służba, jakie są obowiązki
sanitariusza, a także jak ważna jest szybka i właściwa reakcja w sytuacjach zagrożenia
zdrowia i życia.
Ogromne wrażenie zrobiło na uczniach zwiedzanie karetek pogotowia – mogli zobaczyć
sprzęt medyczny, nosze, torby ratunkowe oraz poznać zasady transportu medycznego.
Wizyta była doskonałą lekcją edukacji zdrowotnej i orientacji zawodowej. Uczniowie
przekonali się, jak ważna jest praca ratowników i jak każdy z nas może pomóc drugiemu
człowiekowi w potrzebie.
Dziękujemy całemu zespołowi pogotowia za czas, cierpliwość i pokazanie, że ratownictwo to
zawód z sercem!
Opublikowano w dniu
Chłopcy z klasy 8b w składzie: Kacper Hanytkiewicz, Filip Kosętka oraz Igor Kuglin reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach tenisa stołowego. W mocno obstawionym turnieju zajęliśmy wysokie III miejsce na szczeblu miejskim. Zdobyliśmy dodatkowe punkty w rywalizacji na najbardziej usportowioną szkołę w Sosnowcu. Gratulujemy sukcesu i liczymy na kolejne dobre starty w zawodach sportowych. Opiekun drużyny Grzegorz Janus.
Opublikowano w dniu
W Sp 45 odbył się Finał Rejonowy Igrzysk Dzieci i Młodzieży w badmintonie.
W Igrzyskach Dzieci Nasza Reprezentacja W składzie: Borda Natalia, Kokoszyńska Lenka, Nowak Liliana wywalczyły 2 miejsce. Natomiast w Igrzyskach Młodzieży Gabryś Hanna, Nadolny Laura oraz Matlachowska Zosia zajmują 3 miejsce. Obie ekipy występowały pod opieką trenera Piotra Augustyna. Gratulujemy pięknego wyniku.
Opublikowano w dniu
„Liga klas” w IV klasie wypadła znakomicie. Uczniowie płynęli na 100 m stylem grzbietowym.
Pola Śrubarczyk, która zajęła 1 miejsce z czasem 1:35:73 pobiła tym czasem rekord szkoły. Druga wśród dziewczyn była Liliana Kątlowska, a 3 Milena Duda. Wśród chłopaków 1 miejsce zajął Oktawian Natkaniec, drugi był Oskar Domagała, a na 3 miejscu podium stanął Adam Skoropacki.
Serdecznie gratuluję wyników.
Opublikowano w dniu

Opublikowano w dniu
W klasie 3b świętowaliśmy Dzień Dyni. Uczniowie tworzyli kolorowe i ciekawe lapbooki poświęcone dyni, a także kolorowali i projektowali własne, pomysłowe dynie. W klasie zorganizowano również zabawne dyniowe rymy, które przyniosły dzieciom wiele radości. Odbyła się też ożywiona debata – dzieci dyskutowały, czy dynia to warzywo, czy owoc. Po wspólnej analizie i wymianie argumentów odkryto, że z botanicznego punktu widzenia dynia jest owocem, choć często traktowana jest jak warzywo. To był dzień pełen kreatywności, wiedzy i świetnej zabawy!

Monika Jelińska
Opublikowano w dniu
Dnia 03.11.2025. grupa młodzieży z SP 48 i III LO odwiedziła Planetarium Śląskie w
Chorzowie. Uczniowie mieli możliwość obserwacji nieba w specjalnej kopule projekcyjnej, co
wywołało wiele emocji i zachwytów. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie dzielili się
swoją wiedzą. Poznali również ciekawostki dotyczące kosmosu, gwiazdozbiorów i ruchów
Ziemi. Mimo deszczowej aury wycieczka była bardzo udana, a zdobyte doświadczenia z
pewnością rozbudziły ciekawość i zainteresowanie wszechświatem. 🪐🌟
Opublikowano w dniu
Gimnastyczki uczestniczyły dziś w lekcji online poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z urządzeń
ekranowych, opartej na fabule projektu edukacyjnego „Sieciaki” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Odbyła się ona w ramach kampanii Dzieciństwo bez Przemocy. W trakcie lekcji omówiony został
problem nadużywania ekranów i wspólnie ustaliliśmy, czym jest równowaga pomiędzy aktywnością
offline i online. Dzięki aktywnym ćwiczeniom i rozmowie o codziennych nawykach uczennice
nauczyły się rozpoznawać objawy nadużywania Internetu. Nie zabrakło też ruchu, a robotyczna
gimnastyka była świetną zabawą!
Wioletta Różyc
Opublikowano w dniu
W dniu 4.11.2025 odbyła się kolejna już 3 edycja Dwuboju pływacko-lekkoatletycznego. Wyścig odbył się w dwóch konkurencjach biegowej -300 m oraz pływackiej -50 metrów stylem dowolnym.
W pierwszej kategorii- klasach 2 i 3 najlepszymi okazali się ;
1. Artur Łojas
2. Wiktor Myśliwski
3. Sebastian Miłek
4. Tymon Kolenda
5. Ksawery Karnat
6. Leon Matysik
W kolejnej kategorii wiekowej klasy 4 i 5 najlepsi byli:
1. Lena Zwoźniak
2. Pola Śrubarczyk
3. Zuzanna Dowchań
4. Wiktor Konopka
5. Szymon Wardowski
6. Natalia Krawczyk
A w ostatniej kategorii w klasach 6, 7 i 8 klasyfikacja odbyła się następująco:
1. Oskar Pasturczak
2. Bruno Bagadzinski
3. Oliwia Famuła
4. Szczepan Nowak
5. Laura Nadolny
6. Zofia Matlachowska
Wszystkim serdecznie dziękujemy i widzimy się na następnej edycji 😉
Z gorącymi pozdrowieniami trenerzy.